Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Steam Capacity | 500 kg/hr |
| Capacity | 500 kg/hr |
| Fuel Type | Solid Fuel |
| Working Pressure | 7 kg/cm² |
| Design | Fire Tube |
| Certification | Non-IBR |
| Material | Mild Steel |
| Brand | JMS |
| Orientation | Vertical |
| Number of Passes | 3 Pass |
| Material of Construction | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Finish | Polished |
| Thickness | 10mm |
Additional Information: