Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | SS 304 |
| Brand | JMS |
| Capacity | 100 L |
| Power | 1 hp |
| Diameter | 800 mm |
| Weight | 200 kg |
| Surface Finishing | Polished |
| Blender Type | Double Cone |
| Material Grade | SS 304 |
| Power Source | Electric |
| Application | Industrial |
| Automatic Grade | Semi Automatic |
| Body Material | SS |
| Voltage | 220 V |
Additional Information: