Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 50 kg/hr |
| Machine Type | mixi |
| Power Rating | 3 hp |
| Type | Batch Type |
| Material of Construction | Stainless Steel |
| Automation Grade | Semi automatic |
| Body Material | Stainless steel |
| Phase | 3 Phase |
| Contact Part Material | SS 304 |
| Motor Make | Crompton |
| Usage/Application | Masala paste, Ginger garlic mix, Ginger paste, Chilli paste, Garlic paste |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 260 V |
| Material | Steel |
| Thickness | 15 mm |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 300 kg/hr |
| Machine Type | Pulverizer type |
| Power Rating | 10 hp |
| Type | Continuous Type |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Material of Construction | Stainless Steel |
| Motor Rating | 5star 10hp |
| Phase | Three phase |
| Body Material | Stainless steel |
| Voltage Supply | 240 V |
| Also Suitable for | Garlic, Tomato |
| Contact Part Material | SS 304 |
| Motor Make | Crompton |
| Usage/Application | Commercial |
| Number of Heaters | Non Heater |
| Dimension | 3.5'X4'X2' |
| Power Source | Electric |
| Weight | 200kg |
| Brand | JMS |
| Country of Origin | Made in India |